English version Prelegenci News

3 - 6 Września 2017

Kup bilety Zobacz zwiastun Zobacz jak było rok temu

Jako tegoroczny prelegent Promised Land, Jonkajtys podzieli się z uczestnikami festiwalu praktyczną wiedzą na temat VFX w amerykańskich studiach, a także doświadczeniem reżyserskim w USA i Polsce.

Grzegorz Jonkajtys

Poznaj prelegentów

Grzegorz Jonkajtys

Grzegorz Jonkajtys jest filmowcem, animatorem i artystą efektów wizualnych, który od ponad 20 lat pracuje w branżach reklamy, animacji i filmu.

Jonkajtys urodził się w 1972 roku w Warszawie, gdzie ukończył Akademię Sztuk Pięknych. W trakcie swojej kariery współpracował m.in. z Industrial Light & Magic, Platige Image, Digital Kitchen, Cafe FX i Syndicate. Jako artysta efektów wizualnych pracował m.in. przy takich filmach jak Sin City: Miasto grzechu, Hellboy, Labirynt fauna, Mgła, Rango, Pacific Rim, Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy, Warcraft: Początek, Doktor Strange oraz Zjawa.

W 2000 roku Jonkajtys wyreżyserował swój pierwszy krótkometrażowy film animowany, Mantis, który zdobył nagrodę Best Film na Bradford Animation Festival oraz New Independent Talent Award na festiwalu Imagina. Jego drugi film, Arka, otrzymał w 2007 roku nominację do Złotej Palmy na Festiwalu Filmowym w Cannes oraz nagrodę Best of Show na festiwalu SIGGRAPH.

W 2010 roku Jonkajtys zakończył prace nad filmem Trzeci list — aktorskim dramacie science-fiction, w którym występuje Rodrigo Lopresti. Film zdobył nagrodę za najlepszą reżyserię na HollyShorts Film Festival w 2010 roku.

Obecnie Jonkajtys współpracuje z TFP Poland nad pełnometrażowym filmem animowanym o przygodach Misia Uszatka, a także aktorskim thrillerem science-fiction Transplant z DJ2 Entertainment.

Wykład będzie obejmował szereg tematów związanych z autorskimi projektami Jonkajtysa, w tym filmami krótkometrażowymi, pomysłami i koncepcjami. Jonkajtys opowie również o wybranych projektach, nad którymi pracował jako artysta od efektów wizualnych.

Rafał Wojtunik

Rafał
Wojtunik

Rafał Wojtunik jest głównym artystą koncepcyjnym w CD PROJEKT RED. Od niemal 15 lat związany jest zawodowo z branżą rozrywkową.

Wojtunik był dyrektorem artystycznym animacji Sztuka spadania, nagrodzonej prestiżową nagrodą BAFTA. W trakcie 14 lat pracy w studiu animacji Platige Image, Wojtunik tworzył koncepty na potrzeby reklam telewizyjnych, filmów, gier i ilustracji promocyjnych. Pracował również przy czołówkach seriali, a także reżyserował reklamy oraz czołówki na potrzeby znanych, międzynarodowych imprez.

Współpracował m.in. przy takich projektach jak gry Wiedźmin i Wiedźmin 3: Dziki Gon, Halo 3, Hitman, Might & Magic X: Legacy, Ryse: Son of Rome, film Antychryst w reżyserii Larsa von Triera, serial Terapia produkcji HBO, a także targach EXPO 2010 w Szanghaju.

Obecnie Wojtunik pracuje nad najnowszą grą RPG studia CD PROJEKT RED — Cyberpunk 2077. Jest również dyrektorem artystycznym pełnometrażowej animacji Another Day of Life reżyserowanej przez Raula de la Fuente oraz Damiana Nenowa.

Adrian Majkrzak

Adrian
Majkrzak

Adrian Majkrzak jest starszym artystą koncepcyjnym pracującym z Seattle w stanie Waszyngton. Od ponad 10 lat związany jest zawodowo z branżą rozrywkową.

Chcąc pobudzać wyobraźnie ludzi na całym świecie, Majkrzak inspiruje się w pracy fantastyką oraz projektami bazującymi na świecie rzeczywistym.

W trakcie kariery, skupiającej się głównie na branży gier, współpracował m.in. z Bungie, Wizards of the Coast oraz CCP Games. Brał udział w tworzeniu takich projektów jak Destiny i Destiny 2, Magic: The Gathering oraz EVE Online.

W marcu 2017 roku dołączył do Riot Games, twórców gry League of Legends.

Johnson Ting

Johnson
Ting

Johnson Ting to pochodzący z Malezji artysta koncepcyjny z wieloletnim doświadczeniem w branży rozrywkowej. Od dzieciństwa interesuje się grami wideo, co miało duży wpływ na to, jak kształtowała się jego kariera.

Aktualnie pracuje dla studia Project Triforce LLC, gdzie zajmuje się projektowaniem, preprodukcją oraz tworzeniem przedmiotów kolekcjonerskich do gier AAA. Pracował m.in. przy gadżetach związanych z Gears of War 4, Mortal Kombat X, Paragon, serią Call of Duty, Halo 5, Resident Evil 7, Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands i Horizon: Zero Dawn.

Ting pracuje również nad rozwojem własnych marek: Neo Japan 2202 oraz Frontier Buccaneers. We współpracy firmą Devil Toys, producentem zabawek z Hong Kongu, Johnson wydaje serię figurek z uniwersum Neo Japan 2202.

Magdalena Dadela

Magdalena
Dadela

Magdalena Dadela to starsza artystka postaci posiadająca ponad 10 lat doświadczenia w branży gier i filmu.

Do kariery w animacji 3D i efektach wizualnych zainspirował ją w 2004 roku film Gdzie jest Nemo? studia Pixar. Niedługo później podjęła naukę na Vancouver Film School, by rozwijać się w tym kierunku.

Dadela współpracowała z takimi studiami jak Ubisoft, Industrial Light & Magic i Guerilla Games, przy m.in. serii Assassin’s Creed, Splinter Cell, oraz filmie Warcraft: Początek.

W styczniu 2016 Magdalena dołączyła do Eidos Montreal, gdzie aktualnie pracuje nad niezapowiedzianym jeszcze projektem.

Nivanh Chanthara

Nivanh
Chanthara

Nivanh Chanthara jest starszym artystą koncepcyjnym w Eidos Montreal, gdzie zajmuje się projektowaniem postaci, otoczenia oraz rekwizytów w projektach studia, m.in serii Deus Ex.

Swoją karierę Chanthara zaczynał we Francji, gdzie tworzył street art oraz projekty odzieży sportowej i miejskiej. Jego pierwszym projektem w branży rozrywkowej był Iron Man: Armored Adventures studia Method Films, przy którym pracował jako projektant koncepcyjny. Chanthara przeprowadził się później do Kanady, gdzie w studiu Beenox pracował przy grach Spider-Man: Shattered Dimensions oraz The Amazing Spider-Man 1 i 2.

Chanthara współpracuje również ze studiami branży filmowej i telewizyjnej jako freelancer.

Romain Van den Bogaert

Romain
Van den Bogaert

Romain Van den Bogaert to rzeźbiarz i projektant miniaturek oraz przedmiotów kolekcjonerskich, a także artysta sztuki pięknej.

W swojej pracy skupia się na emocjach i wyrazie twarzy, opowiadania historii postaci, oraz projektów inspirowanych żywymi stworzeniami. Zajmuje się także nauczaniem anatomii, projektowania postaci oraz opowiadaniem historii w sztuce.

Van den Bogaert pracował m.in. dla Black Sun Miniatures, Nutsplanet, MuMi — Museum of Miniatures, Black Crow Miniatures oraz Knight Models. Jego prace ukazywały się m.in. takich publikacjach jak Spectrum i 3Dtotal.

News

Promised Land przedstawia kolejnego prelegenta — Rafała Wojtunika z CD PROJEKT RED

Rafał Wojtunik jest głównym artystą koncepcyjnym w CD PROJEKT RED. Od niemal 15 lat związany jest zawodowo z branżą rozrywkową. Wojtunik był dyrektorem artystycznym animacji Sztuka spadania, nagrodzonej prestiżową nagrodą BAFTA. W trakcie 14 lat pracy w studiu animacji Platige Image, Wojtunik tworzył koncepty na potrzeby reklam telewizyjnych, filmów, gier i ilustracji promocyjnych. Pracował również przy czołówkach seriali, a także reżyserował reklamy oraz czołówki na potrzeby znanych, międzynarodowych imprez. Współpracował m.in. przy takich projektach jak gry Wiedźmin i Wiedźmin 3: Dziki Gon, Halo 3, Hitman, Might & Magic X: Legacy, Ryse: Son of Rome, film Antychryst w reżyserii Larsa von Triera, serial Terapia produkcji HBO, a także targach EXPO 2010 w Szanghaju. Obecnie Wojtunik pracuje nad najnowszą grą RPG studia CD PROJEKT RED — Cyberpunk 2077. Jest również dyrektorem artystycznym pełnometrażowej animacji Another Day of Life reżyserowanej przez Raula de la Fuente oraz Damiana Nenowa. more

Promised Land wita Adriana Majkrzaka w gronie tegorocznych prelegentów!

Adrian Majkrzak jest starszym artystą koncepcyjnym pracującym z Seattle w stanie Waszyngton. Od ponad 10 lat związany jest zawodowo z branżą rozrywkową. Chcąc pobudzać wyobraźnie ludzi na całym świecie, Majkrzak inspiruje się w pracy fantastyką oraz projektami bazującymi na świecie rzeczywistym. W trakcie kariery, skupiającej się głównie na branży gier, współpracował m.in. z Bungie, Wizards of the Coast oraz CCP Games. Brał udział w tworzeniu takich projektów jak Destiny i Destiny 2, Magic: The Gathering oraz EVE Online. W marcu 2017 roku dołączył do Riot Games, twórców gry League of Legends. more

Grzegorz Jonkajtys kolejnym prelegentem tegorocznego Promised Land

Grzegorz Jonkajtys jest filmowcem, animatorem i artystą efektów wizualnych, który od ponad 20 lat pracuje w branżach reklamy, animacji i filmu. Jonkajtys urodził się w 1972 roku w Warszawie, gdzie ukończył Akademię Sztuk Pięknych. W trakcie swojej kariery współpracował m.in. z Industrial Light & Magic, Platige Image, Digital Kitchen, Cafe FX i Syndicate. Jako artysta efektów wizualnych pracował m.in. przy takich filmach jak Sin City: Miasto grzechu, Hellboy, Labirynt fauna, Mgła, Rango, Pacific Rim, Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy, Warcraft: Początek, Doktor Strange oraz Zjawa. W 2000 roku Jonkajtys wyreżyserował swój pierwszy krótkometrażowy film animowany, Mantis, który zdobył nagrodę Best Film na Bradford Animation Festival oraz New Independent Talent Award na festiwalu Imagina. Jego drugi film, Arka, otrzymał w 2007 roku nominację do Złotej Palmy na Festiwalu Filmowym w Cannes oraz nagrodę Best of Show na festiwalu SIGGRAPH. W 2010 roku Jonkajtys zakończył prace nad filmem Trzeci list — aktorskim dramacie science-fiction, w którym występuje Rodrigo Lopresti. Film zdobył nagrodę za najlepszą reżyserię na HollyShorts Film Festival w 2010 roku. Obecnie Jonkajtys współpracuje z TFP Poland nad pełnometrażowym filmem animowanym o przygodach Misia Uszatka, a także aktorskim thrillerem science-fiction Transplant z DJ2 Entertainment. more

Nivanh Chanthara powraca na Promised Land

Nivanh Chanthara jest starszym artystą koncepcyjnym w Eidos Montreal, gdzie zajmuje się projektowaniem postaci, otoczenia oraz rekwizytów w projektach studia, m.in serii Deus Ex. Swoją karierę Chanthara zaczynał we Francji, gdzie tworzył street art oraz projekty do odzieży sportowej i miejskiej. Jego pierwszym projektem w branży rozrywkowej był Iron Man: Armored Adventures studia Method Films, przy którym pracował jako projektant koncepcyjny. Chanthara przeprowadził się później do Kanady, gdzie w studiu Beenox pracował przy grach Spider-Man: Shattered Dimensions oraz The Amazing Spider-Man 1 i 2. Chanthara współpracuje również ze studiami branży filmowej i telewizyjnej jako freelancer. W zeszłym roku Nivanh Chanthara omawiał i prezentował na żywo swoje techniki i metody pracy. Już we wrześniu Chanthara powróci do Łodzi, gdzie tym razem poprowadzi warsztaty sztuki cyfrowej. więcej

Romain Van den Bogaert dołącza do grona tegorocznych prelegentów Promised Land!

Romain Van den Bogaert to rzeźbiarz i projektant miniaturek oraz przedmiotów kolekcjonerskich, a także artysta sztuki pięknej. W swojej pracy skupia się na emocjach i wyrazie twarzy, opowiadania historii postaci, oraz projektów inspirowanych żywymi stworzeniami. Zajmuje się także nauczaniem anatomii, projektowania postaci oraz opowiadaniem historii w sztuce. więcej

Przedstawiamy pierwszych prelegentów Promised Land 2017

Festiwal Promised Land powraca we wrześniu. Na uczestników imprezy czekają liczne atrakcje, w tym możliwość wzięcia udziału w wykładach, panelach dyskusyjnych, a także pokazach i warsztatach sztuki cyfrowej i tradycyjnej prowadzonych przez światowej klasy specjalistów. Dziś przedstawiamy pierwszych z nich. Pierwszym z tegorocznych prelegentów jest Johnson Ting, artysta koncepcyjny studia Project Triforce LLC, gdzie zajmuje się projektowaniem, preprodukcją, oraz procesem tworzenia przedmiotów kolekcjonerskich na potrzeby gier AAA. W trakcie swojej wieloletniej kariery w branży rozrywkowej pracował m.in. przy takich markach jak Gears of War 4, Mortal Kombat X, Paragon, seria Call of Duty, Halo 5, Resident Evil 7, Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands i Horizon: Zero Dawn. Tegoroczny festiwal będzie gościł także Magdalenę Dadelę, starszą artystkę postaci studia Eidos Montreal, gdzie aktualnie pracuje nad niezapowiedzianym jeszcze projektem. Wcześniej Magdalena współpracowała z takimi firmami jak Ubisoft, Industrial Light & Magic i Guerilla Games, m.in. oraz przy takich tytułach seria Assassin's Creed i Splinter Cell, a także przy filmie Warcraft: Początek. Z uczestnikami Promised Land swoją wiedzą i doświadczeniem podzieli się również Peter Han — artysta koncepcyjny oraz wykładowca posiadający 13 lat doświadczenia w branży. Han tworzył dla takich studiów jak Sony Interactive Entertainment San Diego oraz Trion Worlds. Od 2010 roku wykłada podstawy projektowania m.in. na Art Center College of Design, Concept Design Academy oraz CG Master Academy. Dołącz do tych, oraz wielu innych profesjonalistów branży kreatywnej z całego świata, którzy spotkają się w Łodzi już 3 września na Promised Land. Bilety na tegoroczny festiwal można nabyć tutaj. więcej